Koç Eğitmenlik Programı

Koç Eğitmenlik Programı

Koç Eğitmenlik Programı

Profesyonel olarak koçluk yapan ve koçluk programları vererek bilgi ve deneyimlerini paylaşmak isteyen koçlar için tasarlanmış bir programdır. Bu  programa ICF ya da AC akredite koçluk sertifikası almış, yetişkin eğitimde temek beceriler (2 Gün) ve ileri düzey beceriler (2 gün) tamamlamış, en az üç yıldır aktif olarak koçluk yaparak, 800 saatlik (Mesleki Yeterlilik Kurumunun Koç Seviye 6 Meslek Yeterlilikleri Değerlendirici ölçütleri baz alınarak belirlenmiştir) koçluk deneyimini raporlayabilecek profesyonel koçlar katılabilmektedir.

PROGRAMIN MODELİ:
Adım 1: Sınıf Eğitimi: Koç Eğitmenlik Programı toplam 3 gün 32 saat olarak verilmektedir. Programın tamamına katılım zorunluluğu vardır.
Adım 2: Değerlendirme Süreci: Program sonunda açık uçlu sorulardan oluşan sınavdan 80 puan alma ve her gün sonunda yapılacak sunumlarda,  yetkinliklerinin %80’inden başarılı olma zorunluluğu vardır.
Adım 3: Mentörlük: Koç eğitmen adayı programı tamamladıktan sonra Anka Koçluk’un düzenlediği iki adet koçluk sertifika programında mentör olarak görev alacak ve programlarda geliştirilebilecek alanlar ile ilgili 2 sayfalık bir gelişim raporu hazırlayacaktır.

Yukarıdaki şartları sağlayan kişilere “Koç Eğitmenlik Programı” katılım belgesi verilmektedir. Değerlendirme sürecinde başarısız olan adaylar program sürecini ücretsiz olarak tekrar edebiliriler.

PROGRAM İÇERİĞİ

- Ulusal ve Uluslararası Standartlara Uygun Koçluk Programları Tasarlamak,
- Koçluk Programlarında Sunum Hazırlığı,
- Koçluk Programlarında Koç Eğitmeninin Temel Sorumlulukları,
- Koçluk Programlarında Vermeye Hazırlanmak,
- Koçluk Duruşu ile Eğitici Duruşunu Ayırmak,
- Örnek Koçluk Seansı Uygulamaları Gösterebilme Becerileri,
- Temel Koçluk Becerilerinin Uygulamalı Anlatımı,
- Koçluk Seansı Gözlem Yapma ve Gerbildirim Verme Süreci,
- Mentör Koçluk Süreci.


Program Süresi: 24 Saat / 3 Gün

PROGRAM HİZMET BEDELİ:
Koç Eğitmenlik Programı Kişi Başı Bedeli: 2.500 TL +%18 Kdv dir.
Akbank ya da Yapı Kredi kartlarına 9 Taksit imkânı vardır. Programa Kesin Kayıt için 450 TL +%18 Kdv Anka Koçluk A.Ş. hesabına ödeme yapılır. Kayıt bedeli program bedelinden düşülerek programın birinci günü hizmet bedelinin tamamı tahsil edilir.
Anka Koçluk Eğitim Danışmanlık Belgelendirme A.Ş.

AKBANK Yıldız Şubesi IBAN TR37 0004 6006 5888 8000 0241 92


PROGRAM LİDERİ:
Anka Koçluk Kurucu Eğitmeni, Profesyonel Koç (AC, ICF – PCC +2.600 Saat), Koç Eğitmeni (+5.400 Saat) Gökçe PINAR