Profesyonel Koçluk Sertifika Programı

Profesyonel Koçluk Sertifika Programı

Profesyonel Koçluk Sertifika Programı

PROFESYONEL KOÇLUK SERTİFİKA PROGRAMI

Bu programın amacı; yaşamın farklı alanlarına koçluk yapmak isteyen kişilerin uygulamalı ve uzun soluklu bir eğitim sürecinden geçerek önce kendi yaşamlarında sonra başkalarının yaşamında koçluk varlığı ile değişim yaratmalarını sağlamaktır.
Profesyonel Koçluk Sertifika Programı 160 Saat süren ve 8-12 aylık bir süreçte tamamlanan bir programdır.


PROGRAM MODÜLLERİ:
Modül 1 – Koçluğun Bilimi ve Sanatı (4 Gün/32 Saat) + (8 Saat Practicum): Bu modül ICF Yetkinliklerini temel alarak koçluk mesleğinin temellerinin üç koçluk modeli ile uygulamalı öğretildiği bir modüldür. Modülü tamamlayan katılımcılar devam eden 6 ay içinde 2 adet (8 Saat) Practicuma katılmaları gerekmektedir. 
Practicum; koçluk seansı uygulama becerilerinizin minimum ICF-PCC ünvanlı bir koç eşliğinde değerlendirilmesidir. Practicumlarımız her ay 4 saat olarak sınıf içi veya zoom platformundan on line olarak düzenlenir. Katılımcı, bir adet Practicum’da 3 adet grup koçluğu hizmeti 1 adet birebir mentörlük hizmeti almış olur.
Modül 2 – Bütünsel Yaşam Koçluğu (4 Gün/32 Saat) + (8 Saat Practicum): Denge, vizyon oluşturma, karar alma, değişim, sınırlar, zaman ve stres yönetimi gibi insanların yaşam alanlarına koçluk yapmak isteyen kişilerin teknik ve modelleri uygulamalı öğreneceği bir modüldür. Modülü tamamlayan katılımcılar devam eden 6 ay içinde 2 adet (8 Saat) Practicuma katılmaları gerekmektedir.
Modül 3 – Koçlar için NLP Teknikleri (3 Gün/24 Saat): Bu modül koçlukta ustalaşmak isteyen koçların 12 farklı NLP tekniği eğitmen tarafından uygulamasını izleyerek ve her birini uygulayarak geribildirim alacağı bir modüldür.
Modül 4 – Eğitim Koçluğu (3 Gün/24 Saat): Yetişkin ve 12 yaş üzeri öğrencilerin eğitim yaşamlarını destekleme amacıyla koçluk hizmeti vermek isteyen koçların birçok farklı tekniği alet çantalarına ekleyerek daha çözüm odaklı/öğretici koçluk yapmalarını sağlar. 
Modül 5 - Sistemik Takım Koçluğu (2 Gün/16 Saat): Kurumlarla çalışan koçlara ya da kurum içi takım ve gurup yöneten liderlere kurumun takımlarına sistemik bakış açısıyla koçluk yapacağı koçluk becerilerini uygulamalı ve modeller üzerinden öğretildiği bir modüldür.
Modül 6 - Lider Koçluğu (1 Gün/8 Saat): Orta ve üst düzey pozisyondaki liderlerle çalışan koçlara, lideri destekleyecek model ve yaklaşımları öğretmeyi amaçlamaktadır. 
Final Practicum (8 saat): Tüm modülleri tamamlayan koçların ANKA KOÇLUK Profesyonel Koçluk Sertifika Programını tamamlayabilmeleri için 12 ay içinde 4 adet practicum ve 2 adet Final Practicum’a katılmaları gerekmektedir. 2 adet Final Practicum’da minimum 30 dakikalık koçluk performansını sergileyen ve yetkinlik kriterlerini sağlayan katılımcılar programdan mezun olurlar. 
Toplam Saat: 136 Saat Sınıf Eğitimi + 24 Saat (6 Adet) Practicum’dan oluşmaktadır.  

Tüm koçluk sertifikasyon programlarımıza aşağıdaki görselden ulaşabilirsiniz. 

(Katılımcı, programın başlamasına 24 saat kalana kadar programa kaydını iptal edebilir. Bu durumda, katılımcının kayıt bedeli dışında yaptığı ödemeler katılımcıya iade edilir.)

 

PROGRAM LİDERLERİ:

Gökçe PINAR, Sosyolog, Anka Koçluk A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı, Koç (ICF-MCC), Akredite Koç Süpervizor (AC)
Banu ONUK, Endüstri Mühendisi, Koç (ICF-PCC), Master Koç (AC), Akredite Koç Süpervizor (AC)
Sibel TOPRAK, İstatistikçi, Drama Eğitmeni, Koç (ICF-PCC)
Melike SEYLAN, Psikolojik Danışman ve Rehber Öğretmen, Koç (ICF-PCC)
Liliana ÖĞÜN, İletişim Uzmanı, Uluslararası İş Koçu (ICF-PCC)