Sınıf Yönetiminde Koçluk

Sınıf Yönetiminde Koçluk

Sınıf Yönetiminde Koçluk


PROGRAMIN AMACI:
Öğretmenler, yürüttükleri eğitim programlarının amaçları doğrultusunda uygulanmasından sorumludurlar. Yürüttükleri eğitim programının amaçlarını gerçekleştirirken öğrencilerinin hayallerini ve geleceklerini gerçekleştirme yolunda öğretmenin büyük bir öneme sahip olduğu bilinmektedir. Öğretmenlerin farklı donanımlara sahip olması sınıf yönetimini olumlu yapılandıracaktır.
Öğrencilerin yaşantılarına dokunabilen, onlarla duygusal temas kurabilen öğretmenlerin varlığı da bu alanda başarıyı artıracaktır. Öğretmenlerin uzmanlığının yanı sıra koçluk becerilerini kazanabilmesi ve bu farkındalık, yeterlilik ve becerilerini sınıf yönetiminde kullanabilmesi bu programın temel amacını oluşturmaktadır.


PROGRAMIN KAZANIMLARI:

Sınıfta farklı duyuşsal ve bilişsel düzeye sahip öğrenciler için farkındalık yaratılması, yöntem geliştirme ve uygulama deneyimi,
Koçluk becerilerini kullanarak öğrencinin potansiyelini ortaya çıkaracak yöntemleri öğrenme deneyimi,
Öğrenme – öğretme sürecinde farklı öğrenme stillerine uygun planlama yapabilme ve uygulama deneyimi,
Öğrenme sürecini farklı öğrenme yaşantıları ile zenginleştirme deneyimi,
Öğrencileri ile duygusal temas kurabilme ve onların hayallerine ulaşmasında yol arkadaşlığı yapma deneyimi,
Öğrencileri ile etkili iletişim kurma yöntemlerini uygulama deneyimi,
Ölçme değerlendirme aşamalarında karşılaşabilecekleri problemlerin çözümünde farklı yöntem ve teknikler geliştirebilme deneyimi,
Öğrencilerin ebeveynlerine farkındalık çalışmaları ile çözüm önerileri ve yaklaşımları sunma ve uygulama deneyimi,
Çok farklı boyutları olan öğrenme öğretme sürecinde öğretmenlere etkin bir paylaşım ortamı yaratması, geçerli sağlıklı davranış ve yaklaşımlar için kaynak oluşturması ve beceri yeterliliğini artırması da bu programın kazanımları arasındadır.

PROGRAMIN MODELİ:
Adım 1: Sınıf Eğitimi: Eğitim 4 gün 28 saat örgün eğitim modeli ile verilmektedir. Sınıflar 12 kişiliktir. Eğitimin tamamına katılım zorunluluğu vardır. Bu eğitim okullarda da verilebilmektedir.
Adım 2: Sınıf Koçu Değerlendirme Sınavı: Eğitim sonunda çoktan seçmeli ve açık uçlu sorulardan oluşan sınavdan %70 başarılı olma zorunluluğu vardır.
Eğitimi tamamlayan kişilere katılım belgesi verilmektedir. Sınavda başarısız olan adaylar eğitim sürecini ücretsiz olarak tekrar edebiliriler.

PROGRAM EĞİTİM BEDELİ:

Sınıf Yönetiminde Koçluk Programı Kişi Başı Eğitim Bedeli: 1.600 TL +%18 Kdv’dir. 24 yaşını doldurmamış Üniversite öğrencilerine kampanyasız eğitim bedelleri üzerinden %25 indirim uygulanır. (Kimlik ve Öğrenci kartı gerektirir). Akbank (Axess, Wings özellikli) ya da Yapı Kredi ve World özellikli diğer kredi kartlarına 9 taksit imkânı vardır. Eğitime Kesin Kayıt için 400TL+%18 KDV Anka Koçluk A.Ş. hesabına ödeme yapılır. Kayıt bedeli eğitim bedelinden düşülerek eğitimin birinci günü hizmet bedelinin tamamı tahsil edilir.
Anka Koçluk Eğitim Danışmanlık Belgelendirme A.Ş.

AKBANK Yıldız Şubesi IBAN TR37 0004 6006 5888 8000 0241 92


PROGRAM EĞİTMEN ve MENTÖRLERİ:
Profesyonel Koç, Koç Eğitmeni, Eğitim Uzmanı Dr. Fatma NAMAL
Profesyonel Koç, Koç Eğitmeni, Psikolojik Danışman Melike SEYLAN