Okul Öğretmenleri için Sınıf Yönetiminde Koçluk

Okul Öğretmenleri için Sınıf Yönetiminde Koçluk

Okul Öğretmenleri için Sınıf Yönetiminde Koçluk


PROGRAMIN AMACI:
Öğretmenler, yürüttükleri eğitim programlarının amaçları doğrultusunda uygulanmasından sorumludurlar. Yürüttükleri eğitim programının amaçlarını gerçekleştirirken öğrencilerinin hayallerini ve geleceklerini gerçekleştirme yolunda öğretmenin büyük bir öneme sahip olduğu bilinmektedir. Öğretmenlerin farklı donanımlara sahip olması sınıf yönetimini olumlu yapılandıracaktır.
Öğrencilerin yaşantılarına dokunabilen, onlarla duygusal temas kurabilen öğretmenlerin varlığı da bu alanda başarıyı artıracaktır. Öğretmenlerin uzmanlığının yanı sıra koçluk becerilerini kazanabilmesi ve bu farkındalık, yeterlilik ve becerilerini sınıf yönetiminde kullanabilmesi bu programın temel amacını oluşturmaktadır.


PROGRAMIN KAZANIMLARI:

Sınıfta farklı duyuşsal ve bilişsel düzeye sahip öğrenciler için farkındalık yaratılması, yöntem geliştirme ve uygulama deneyimi,
Koçluk becerilerini kullanarak öğrencinin potansiyelini ortaya çıkaracak yöntemleri öğrenme deneyimi,
Öğrenme – öğretme sürecinde farklı öğrenme stillerine uygun planlama yapabilme ve uygulama deneyimi,
Öğrenme sürecini farklı öğrenme yaşantıları ile zenginleştirme deneyimi,
Öğrencileri ile duygusal temas kurabilme ve onların hayallerine ulaşmasında yol arkadaşlığı yapma deneyimi,
Öğrencileri ile etkili iletişim kurma yöntemlerini uygulama deneyimi,
Ölçme değerlendirme aşamalarında karşılaşabilecekleri problemlerin çözümünde farklı yöntem ve teknikler geliştirebilme deneyimi,
Öğrencilerin ebeveynlerine farkındalık çalışmaları ile çözüm önerileri ve yaklaşımları sunma ve uygulama deneyimi,
Çok farklı boyutları olan öğrenme öğretme sürecinde öğretmenlere etkin bir paylaşım ortamı yaratması, geçerli sağlıklı davranış ve yaklaşımlar için kaynak oluşturması ve beceri yeterliliğini artırması da bu programın kazanımları arasındadır.

PROGRAMIN MODELİ:
Adım 1: Sınıf Eğitimi: Eğitim 4 gün 28 saat örgün eğitim modeli ile verilmektedir. Eğitimin tamamına katılım zorunluluğu vardır. Eğitim okul eğitim salonunda verilir.
Adım 2: Sınıf Koçu Değerlendirme Sınavı: Eğitim sonundaaçık uçlu sorulardan oluşan sınavdan %70 başarılı olma zorunluluğu vardır.
Bu eğitimimiz ICF (Uluslararası Koçluk Federasyonu) onay sürecindedir. Eğitimi tamamlayan kişilere katılım belgesi verilmektedir. Sınavda başarısız olan adaylar sınavı ücretsiz olarak tekrar edebiliriler.

PROGRAM EĞİTMENLERİ:
Profesyonel Koç, Koç Eğitmeni, Eğitim Uzmanı Dr. Fatma NAMAL
Profesyonel Koç, Koç Eğitmeni, Psikolojik Danışman Melike SEYLAN

Eğitimin etkin sonuç vermesi için okulunuzun iklimine uygun hale getirilmesi önemlidir. Bu eğitim ile ilgili ayrıntılı bilgi almak ve ihtiyacınızı anlayabilmemiz için lütfen yetkililerimizden ön görüşme talep ediniz. 0312 439 05 03 -  0312 439 05

Sizi aramamızı tercih ediyorsanız, iletişim menüsünden ya da ekranınızın sağındaki "Bilgi Almak istiyorum"u tıklayarak, iletişim bilgilerinizi girmeniz durumda 24 saat içinde size ulaşacağız.