Şirket Yöneticileri için Takım Koçluğu Programı

Şirket Yöneticileri için Takım Koçluğu Programı

Şirket Yöneticileri için Takım Koçluğu Programı

PROGRAMIN AMACI:

Günümüzde organizasyonların koçluk metodolojisini bir liderlik tarzı olarak benimsemeleri ve Yönetici Koç yeterliliklerini yönetsel yetkinlikleri arasına almaları mevcut yönetici, liderlik, koçluk gibi eğitim uygulamalarında yeni anlayışların ortaya çıkmasını sağlamıştır.
Bir yöneticinin sistem bütününe yönelik denge sağlaması için gerek kendi iç dünyasına ve takımına ‘bireysel’ olarak, gerekse takımın bütününe ‘sistemsel’ olarak koçluk yapabilmesi çok önemlidir.

Bununla birlikte Yöneticilerin yeni Liderlik stillerini keşfetmesi, çeşitli enstrümanları kullanarak farklı durumlarda kişilere bir orkestra şefi gibi ses uyumunu yakalaması her bir takım üyesinin ve takım bütünün gelişmesini olumlu yönde etkilemektedir.
Yöneticiler için Takım Koçluğu Eğitimi, bilgi aktarımının çok ötesinde yöneticilerdeki gerçek potansiyelin açığa çıkarılmasını ve işe aktarılmasını, yöneticiye; liderlik becerileri ile takımına koçluk yapabilecek becerileri kazandırmayı amaçlamaktadır.

Yöneticiler için Takım Koçluğu Eğitimimizden kesitlerin olduğu videoya ulaşmak için tıklayınız.

PROGRAMIN KAZANIMLARI:

Takım içi ilişkiyi derinleştirmek,
Yönetim kalitesinde yükselme,
Yöneticilerin bireysel farkındalıklarını arttırmak,
Yöneticinin yaşam dengesini gözlemlemesini ve anda kalabilme becerisi geliştirmesini sağlamak,
İş sonuçlarının iyileşmesi,
Takımın en etkili sonuçlara ulaşmasını sağlamak için motive etmek, geliştirmek ve ilham vererek üyelerin potansiyellerini açığa çıkarmak,
Etkili ve ikna edici iletişim kurmak,
Takım değerlerini çıkarabilmek, değerlerle motive edebilmek.

MAN A.Ş. Grup Liderleri için Koçluk Becerileri Eğitimi Görseli

EĞİTİMİN SLOGANI:

“İnsanlar yönetilmez işler yönetilir, İnsanlara liderlik edilir”

PROGRAM MODELİ: Eğitim toplam 2 gün, 16 saattir. Eğitimlerde grup çalışmaları ve oyunlar araç olarak kullanılmaktadır. Katılımcı sayısı en az 6 en fazla 12 kişidir. Eğitim sonunda kişilere katılım belgesi verilir. Eğitim alacak yöneticilerin bu eğitime katılabilmeleri için temel koçluk becerileri eğitimi almış olması önerilir. Eğitim almamıs yöneticilere takım koçluğu eğitimi öncesinde 2 günlük temel koçluk becerileri eğitimi verilmektedir.

Programın etkin sonuç vermesi için kurumunuzun iklimine uygun hale getirilmesi önemlidir. Bu program ile ilgili ayrıntılı bilgi almak ve ihtiyacınızı anlayabilmemiz için lütfen yetkililerimizden ön görüşme talep ediniz. 0312 439 05 13

Sizi aramamızı tercih ediyorsanız, iletişim menüsünden ya da ekranınızın sağındaki "Bilgi Almak istiyorum"u tıklayarak, iletişim bilgilerinizi girmeniz durumda 24 saat içinde size ulaşacağız