Profesyonel Koçluk Sertifika Programı (ICF-ACTP)

Profesyonel Koçluk Sertifika Programı (ICF-ACTP)

Profesyonel Koçluk Sertifika Programı (ICF-ACTP)

BU PROGRAMIN DEMO WEBİNARINA ÜCRETSİZ OLARAK KATILABİLİRSİNİZ. 

WEBİNARA KAYIT İÇİN AŞAĞIDAKİ LİNKİ KULLANABİLİRSİNİZ.

https://www.ankakocluk.com.tr/page810-ucretsiz-denge-webinari.html

 

 

PROFESYONEL KOÇLUK SERTİFİKA PROGRAMI

Bu programın amacı; yaşamın farklı alanlarına koçluk yapmak isteyen kişilerin uygulamalı ve uzun soluklu bir eğitim sürecinden geçerek önce kendi yaşamlarında sonra başkalarının yaşamında koçluk varlığı ile değişim yaratmalarını sağlamaktır.
Profesyonel Koçluk Sertifika Programı 160 Saat süren ve 8-12 aylık bir süreçte tamamlanan bir programdır.

Bu program ICF(Uluslararası Koçluk Federasyonu) Tarafindan ACTP akreditaysonuna sahiptir. 

PROGRAM MODÜLLERİ:
Modül 1 – Koçluğun Sanatı ve Yetkinlikleri (4 Gün/32 Saat) + (8 Saat Practicum)(ICF-ACSTH): Bu modül ICF Yetkinliklerini temel alarak koçluk mesleğinin temellerinin üç koçluk modeli ile uygulamalı öğretildiği bir modüldür. Modülü tamamlayan katılımcılar devam eden 6 ay içinde 2 adet (8 Saat) Practicuma katılmaları gerekmektedir. 
Practicum; koçluk seansı uygulama becerilerinizin minimum ICF-PCC ünvanlı bir koç eşliğinde değerlendirilmesidir. Practicumlarımız her ay 4 saat olarak sınıf içi veya zoom platformundan online olarak düzenlenir. Katılımcı, bir adet Practicum’da 3 adet grup koçluğu hizmeti 1 adet birebir mentörlük hizmeti almış olur. Bu modülü ve 2 adet practicumu tamamlayan kişiler ICF-ACSTH onaylı Koçluğun Bilimi ve Sanatı sertifikası alırlar. 
Modül 2 – Bütünsel Yaşam Koçluğu (4 Gün/32 Saat) + (8 Saat Practicum)(ICF-ACSTH): Denge, vizyon oluşturma, karar alma, değişim, sınırlar, zaman ve stres yönetimi gibi insanların yaşam alanlarına koçluk yapmak isteyen kişilerin teknik ve modelleri uygulamalı öğreneceği bir modüldür. Modülü tamamlayan katılımcılar devam eden 6 ay içinde 2 adet (8 Saat) Practicuma katılmaları gerekmektedir.  Bu modülü ve 2 adet practicumu tamamlayan kişiler ICF-ACSTH onaylı Bütünsel Yaşam Koçluğu sertifikası alırlar.
Modül 3 – Koçlar için NLP Teknikleri (3 Gün/24 Saat)(ICF-CCE): Bu modül koçlukta ustalaşmak isteyen koçların 12 farklı NLP tekniği eğitmen tarafından uygulamasını izleyerek ve her birini uygulayarak geribildirim alacağı bir modüldür. Bu modülü tamamlayan kişiler ICF-CCE onaylı Koçlar için NLP Teknikleri sertifikası alırlar.
Modül 4 – Eğitim Koçluğu (4 Gün/24 Saat)(ICF-CCE): Yetişkin ve 12 yaş üzeri öğrencilerin eğitim yaşamlarını destekleme amacıyla koçluk hizmeti vermek isteyen koçların birçok farklı tekniği alet çantalarına ekleyerek daha çözüm odaklı/öğretici koçluk yapmalarını sağlar. Bu modülü tamamlayan kişiler ICF-CCE onaylı Eğitim Koçluğu sertifikası alırlar.
Modül 5 - Sistemik Takım Koçluğu (4 Gün/16 Saat): Kurumlarla çalışan koçlara ya da kurum içi takım ve grup yöneten liderlere kurumun takımlarına sistemik bakış açısıyla koçluk yapacağı koçluk becerilerini uygulamalı ve modeller üzerinden öğretildiği bir modüldür. Bu modülü tamamlayan kişiler ICF-CCE onaylı Sistemik Takım Koçluğu sertifikası alırlar.​
Modül 6 - Lider Koçluğu (2 Gün/8 Saat)(ICF-CCE): Orta ve üst düzey pozisyondaki liderlerle çalışan koçlara, lideri destekleyecek model ve yaklaşımları öğretmeyi amaçlamaktadır.  Bu modülü tamamlayan kişiler ICF-CCE onaylı Lider Koçluğu sertifikası alırlar.​
Final Practicum (4 Gün/ 8 saat): Tüm modülleri tamamlayan koçların ICF-ACTP Profesyonel Koçluk Sertifika Programını tamamlayabilmeleri için 12 ay içinde 1 adet Final Practicum’a katılmaları gerekmektedir.  Final Practicum’da minimum 30 dakikalık koçluk performansı sergileyen ve yetkinlik kriterlerini sağlayan katılımcılar programdan mezun olurlar. 
Toplam Saat: 136 Saat Sınıf Eğitimi + 24 Saat (4 Adetx4 saat=16 Saat Practicum + 1 Adet x 8 Saat Final Practicum) olmak üzere 160 saattir.   

Tüm koçluk sertifikasyon programlarımız:

Modül fiyatlarına aşağıdaki tablodan modüllerin takip ettiği sütündan ve program halinde alındığında fiyatlara en sağ sütündan ulaşabilirsiniz.